Online İade, Değişim ve Garanti Koşulları

Web sitemizde tüm altın ürünlerinde fiyatlarımız altın kuruna göre sürekli güncellenmektedir. Bu yüzden satın alınan altın ürünlerinde iade yapılamaz. Müşterilerimiz, 6502 Tüketicinin korunması hakkındaki kanuna göre, satın almış olunan takı grubuna giren ürün/lerin teslim alınma tarihi itibariyle fatura tarihinden sonraki ilk 14 gün içerisinde kullanılmadığı tespit edildiği taktirde aynı ürün grubundan farklı bir ürün ile değiştirebilme hakkına sahiptirler. Sipariş veren kişi bu şartları kabul etmiş sayılır. İlgili madde mesafeli satış sözleşmesinin 6. maddesinin a bendinden belirtilmiştir.

MADDE 6 ) CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Cayma hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz: 
a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.


Altın fiyatları dünya altın borsasındaki değişikliklere göre güncellenmektedir. Bu nedenle külçe/gram altın, ziynet altın (çeyrek altın, reşat, gremse, ata lira vs) ve 22 ayar işçiliksiz bilezik siparişleri kesin sipariştir, herhangi bir nedenden dolayı iptal edilemez, iade edilemez! Ürün ile ilgili üretim kusuru olması durumunda yenisi ile değiştirilecektir, sipariş veren kişi bu şartları kabul etmiş sayılır.

Değişiklik işleminin başlaması için müşterilerimiz iletişim bilgileri olarak belirttiğimiz kanallarımızdan telefon veya e-posta yoluyla mutlaka bizimle iletişime geçmeli ve anlaşmalı kargo takip numarası almalıdır.

İade/değişim işlemi için müşteri ürünü garantili bir şekilde açık olarak adresi belirtilen, Ahlatcı Metal Rafineri'ye kargo yoluyla göndermek durumundadır. Bu aşamada oluşacak Kargo masrafları Ahlatcı Kuyumculuk'a aittir. İade edilecek ürünle birlikte müşterilerimizin geri göndermesi gerekenler şunlardır: Ürün ambalajı, ürün garanti sertifikası, faturası, varsa promosyon/hediye ürün (paket içeriğinde gönderilen her şey). Faturasız ve Garanti sertifikasız gönderilen ürünler için iade işlemi gerçekleştirilemez; böyle bir durumda ürün kabul edilmeyerek geri gönderilir. 

Özel sipariş ile yapılan ürünler, müşteri parmağına göre ebat ölçüsü değiştirilen ürünler ve üzerine özel yazılar yazılmış ürünlerde değişim yapılamaz.

Değişimi talep edilen ürün tamamen hasarsız olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler kesinlikle iade alınmaz.

Ürün iade/değişim işlemleri, ürünün uzmanlarımız tarafından incelenmesi yapıldıktan sonra, işlemler başlatılmaktadır.

Havale/EFT yoluyla yapılmış ödemeler, ürünün iadesi/değişimi onaylanmış ve ürün Ahlatcı Metal Rafineri'ye teslim edilmiş ise ilgili fatura tutarı 10 gün içinde banka hesabına iade edilir. Ödeme kredi/banka kartı kullanılarak yapıldı ise iade işleminin kredi kartı hesabınıza yansıması 1 - 10 gün arasında sürebilmektedir.


Bizden haberdar olmak için E-Bülten'e hemen abone olun!